Wyszperane #3: blogi fotograficzne

Kto czytał 27 FAKTÓW O MNIE, ten doskonale wie, że fotografuję z przerwami od 2007 roku i jest to jedna z moich największych życiowych pasji. Nie potrafię przejść obojętnie obok skupiska pięknych zdjęć, dlatego też blogi fotograficzne i fotoblogi zajmują w moim serduszku szczególne miejsce. Dzisiaj zapraszam Was na magiczną podróż po światach i rzeczywistościach, które na kliszy (tej tradycyjnej, jak i tej cyfrowej) uwiecznili zdolni i wrażliwi twórcy.

Po ostatniej odsłonie Wyszperanych, nie mogłam nie wrócić do tematyki zdjęciowej – sami rozumiecie, Instagram to niesamowicie uzależniające miejsce w sieci, ale w gruncie rzeczy, znalezienie perełek bywa ciężkie i czasochłonne. Z blogami tak nie ma. Blogi fotograficzne – przynajmniej te, które ja zawsze znajduję – zachwycają mnie opublikowanymi kadrami przez cały czas. Może dlatego, że na blogach panuje większa wolność, jeśli chodzi o tematykę zdjęć.

5 blogów fotograficznych, które kocham

  • MAMNERW – blog wypełniony wszystkim, co najlepsze. Mamy tutaj i kreatywny, artystyczny portret, ale także ujęcia z „życia”. bardzo inspirujący i zawsze zachwycający.
via mamnerw
via mamnerw
  • AAURALAND – blog pełen metafor, pięknych, subtelnych kadrów. Zmusza do zatrzymania się, do pomyślenia.
via aauraland
via aauraland
  • WORTE IN BILDERN – fotografia analogowa na najwyższym poziomie. Tina ukazuje codzienność w sposób, który urzeka. zwykłe rzeczy mają u niej całkiem inny, magiczny wydźwięk.
via worteinbildern
via worteinbildern
  • mirrors in the street – zachwyca przestrzenią, krajobrazem, architekturą sfotografowaną w klimatyczny sposób. Zwykłe życie usłane podróżami – piękne!
via mirrors in the street
via mirrors in the street
  • PAULINA JEZIORSKA – subtelna niedopowiedziana codzienność. Analogowa fotografia miejsc, ludzi i rzeczy ukazana w całkiem inny, ciekawy złożony, choć prosty sposób.
via paulina jeziorska
via paulina jeziorska

+ BONUS, bo bez bonusu obejść się nie mogłam

via nishe
via laura makabresku
via okiem rzaby

Fotografia w dzisiejszych czasach spowszedniała do tego stopnia, że zewsząd jesteśmy zarzucani jej pochodnymi, replikami i kopiami. Cieszę się, że pomimo tego całego bezmiaru fotograficznego bełkotu potrafimy odnaleźć twórców, którzy tą zwyczajną i użytkową sztuką chcą przekazać coś więcej.

Mam nadzieję, że moje zestawienie przypadnie Wam do gustu :)

8 uwag do wpisu “Wyszperane #3: blogi fotograficzne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.