Prasówka, czyli przegląd czytanej prasy #2

Cykl ten, dość krótki ma za zadanie przybliżyć czytelnikowi magazyny i czasopisma, w których się zaczytuję i, które mnie inspirują.
Posty na temat czasopism zostały podzielone na kilka części zdjęcia numerów nie odpowiadają miesiącowi (wybrałam losowe pozycje); w zestawieniu nie pojawiają się„Nowa Fantastyka” oraz „Zwierciadło”, bo o nich już pisałam/piszę. 

Bez przedłużania, drugą pozycją (po „K MADZE”), którą czytuję i lubię jest „Torii”


Przeglądając „Torii” zawsze mam wrażenie, że przenoszę się w całkiem inną rzeczywistość – japońską rzeczywistość. Przepełniona informacjami z aktualnych wydarzeń, napominająca o historii Japonii, sięgająca po wydawnictwa polskie nawiązujące tematyką do Kraju Kwitnącej Wiśni… Kultura, sztuka, japońska tradycja – o tym pisze się w „Torii” i to właśnie najbardziej ciekawi. To jedno z tych czasopism, które czyta się od deski do deski. 

Kilka przykładowych stron z tego numeru:Znalezienie dla siebie artykułu w tym czasopiśmie jest dosyć proste, poprzez spektrum tematów, które są naprawdę różnorodne. Możemy się np. dowiedzieć czegoś więcej o japońskiej kaligrafii, medycynie naturalnej, o nowych książkach japońskich twórców na polskim rynku; o filmach, reżyserach; o sztukach walki; o pięknie Japonii i wszelkiego rodzaju ciekawostki będące uzupełnieniem danego numeru (przykładowo ten numer zawierał ciekawostkę w postaci polskiego magazynu ukazującego się w Japonii!).


Magazyn skierowany głównie dla pasjonatów zafascynowanych kulturą Japonii w szerokim zakresie. Jak dla mnie, najlepszy mówiący o takiej tematyce, pojawiający się na polskim rynku.
A co Wy sądzicie? Czytacie?
Inne posty w tym cyklu:

6 uwag do wpisu “Prasówka, czyli przegląd czytanej prasy #2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.