TOP 10: Dziesięć zalet blogowania!Top 10 to akcja, przy okazji której raz w tygodniu ma blogu pojawiają się różnego rodzaju rankingi, dzięki którym czytelnicy mogą poznać bliżej blogera, jego zainteresowania i gusta. Jeżeli chcesz dołączyć do akcji – w każdy piątek wypatruj nowego tematu na dany tydzień.    Pomysłodawczynią jest, niezawodna Kreatywna! :)

Dziś przyszła pora na… Dziesięć zalet blogowania!

 Mnie do blogowania ciągnęło od zawsze, odkąd tylko założono w mojej małej, mazurskiej wioseczce internet miałam swojego pierwszego bloga, czytywałam blogi innych i poznawałam ludzi… I zawsze tu wracam, do blogosfery, która stała się moją odskocznią. Kolejność mojego rankingu/listy jest przypadkowa :)

1. Kocham pisać (można uznać to za grafomanię już :P) i twórczo się wyżywać, a gdzie indziej mogłabym to robić w tak prosty i „bez karny” sposób, jak nie na blogach?! :D

2. Blogi pozwalają na pogłębienie wiedzy w danym temacie (blogi tematyczne, takie jak blogi marketingowe, naukowe, kulinarne…), który nas ciekawi. Łatwiej i przyjemniej się przyswaja taką wiedzę (i czyta) z takich blogów- pisane są przecież w prosty i obrazowy sposób, który dociera do „mas” :)
(oczywiście należy mieć świadomość, że w internecie publikować może każdy, ale nie każdy może mówić „prawdę”, czy mieć naprawdę wiedzę na dany temat…)

3. Rozwijamy pasje i możemy dzielić się nimi z innymi (nie tylko z osobami, o takich samych zainteresowaniach co my), przyjmować rady (gdy np. coś tworzymy, zajmujemy się handmade) i konstruktywną krytykę, która motywuje nas do polepszania swoich umiejętności.

4. Blogowanie jest odskocznią od tego całego świata, który bywa dość brutalny i szary. W blogosferze możemy odnaleźć ostoję, która zapewni nam namiastkę bezpieczeństwa i spokoju, gdzie możemy poukładać myśli, zrelaksować się i nabrać sił na nowy dzień. (Zapachniało troszkę uzależnieniem od internetu, ale myślę, że pod ten punkt, każdy może podłożyć swój sposób na relaks i spokój- mój jest właśnie taki, przynajmniej częściowo :P)

5. Poznajemy cudownych ludzi, potem spotykamy się z nimi w „realu” i znajdujemy bratnie dusze- przyjaźnie na całe życie. Czy to nie piękne?! :)

6. Dzięki blogom docieramy do innych ludzi: możemy dzięki temu komuś pomóc, rozpowszechnić jakąś akcję, którą organizuje, przykładowo jakaś instytucja pomagająca hospicjom… czy domom dziecka. Nasze blogi mają siłę nośną i docierają do wielu ludzi, którzy, nawet jeśli milczą, czytają i są obecni.

7. Blog pomaga w samorozwoju i w autoterapii. (tego tłumaczyć chyba nie trzeba :P)

8. Blog staje się zapisem naszej przeszłości i wspomnień (blogi pamiętnikarskie i reportażowe): stają się dokumentem opisującym nasze życie w tych czasach. Są ważnie dla nas, bo dzięki nim możemy zobaczyć jakie postępy zrobiliśmy w ciągu życia i jak się zmieniliśmy. Stają się też skarbnicą dobrych wspomnień, ale również wydarzeń, których byliśmy świadkami.

9. Blogi niosą ze sobą inspirację. Potrafią „zmusić” nas do twórczego działania, do zmian (nie tylko w obrębie nas samych, ale i naszego środowiska, w którym żyjemy), do obserwacji świata i wyciągania wniosków.

10. Blogosfera pomaga nam zrozumieć siebie i swoją wartość. Dzięki niej odkrywamy, że jesteśmy „coś” warci, że „ktoś” nas docenia… że nasze kompleksy przestają mieć znaczenie i zaczynamy akceptować to, jacy jesteśmy…

Może i moja lista jest zbyt chaotyczna, ale pisana prosto z serca… :)
A jak wyglądają Wasze rankingi? :D

9 uwag do wpisu “TOP 10: Dziesięć zalet blogowania!

 1. Czasem dobrze jest się zastanowić nad dobrymi stronami tego co robimy. Zwykle zwracamy uwagę raczej na minusy. A wystarczy chwilkę podumać i już znajduje się masa argumentów, żeby robić to dalej :)

  Polubienie

 2. ad. 1 – też lubię.
  ad. 2, 3 i 4 – zgadzam się.
  ad. 5 – dla mnie to utopia.
  ad. 6 – można i tak.
  ad. 7 – eeee, że hę?
  ad. 8 – Tak, tak, tak!:)
  ad. 9 – mnie tam nic takiego do niczego nie zmusza.
  ad. 10 – raczej nie.

  Polubienie

 3. Nie prowadzę rankingu, ale pod większością punktów (o ile nie pod wszystkimi) mogę się śmiało podpisać. Poza tym blogowanie jest źródłem czystej radości i satysfakcji, dlatego jest tak popularne. Pozdrawiam :)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.